Історія виникнення комп'ютерного вірусу

️ Перші вірусні

У 1981 році Річард Скрента написав один з перших завантажувальних вірусів для Apple II-ELK CLONER. Він виявляв свою присутність повідомленням, що містить невеликий вірш.

️ Перша епідемія комп'ютерних вірусів

Перша епідемія 1987 року спричинило вірусом Brain, який був розроблений братами Амджатом і базітах Алві в 1986 і був виявлений влітку 1987. За даними McAfee, вірус заразив тільки в США більше 18 тисяч комп'ютерів. Програма повинна була покарати місцевих піратів, які крадуть програмне забезпечення у їх фірми. У програмці значилися імена, адреса і телефони братів.

️ Кіберзброя та кібершпіонські програми

️ «Flame»

Flame-вірусні аналітики охарактеризували її "найскладнішою кібер-зброєю з раніше створених", що вразила від 1000 до 5000 комп'ютерів по всьому. Flame був використаний в 2009 році для поширення хробака Stuxnet.

️ «Gauss»

Gauss-володів модульною структурою і функціоналом банківського троянця, призначеного для крадіжки фінансової інформації Користувачів заражених комп'ютерів Red October

Лабораторії Касперського повідомила про виявлення шпигунської мережі "Червоний Жовтень", організатори якої (приблизно російськомовні корені) вели стеження за дипломатичними, урядовими та науковими організаціями в різних країнах.

️ NetTraveler

Лабораторія Касперського оголосила про розкриття нової кібершпигунської мережі, що отримала назву NetTraveler і торкнулася понад 350 комп'ютерних систем в 40 країнах світу. Атаці піддалися державні і приватні структури, в тому числі урядові установи, посольства, науково-дослідні центри, військові організації, компанії нафтогазового сектора, а також політичні активісти.

️ Icefog

Тактика набігів Icefog демонструє нову тенденцію: невеликі групи хакерів починають полювати за інформацією з «хірургічною» точністю. Атака триває від декількох днів до тижнів і, отримавши бажане, зловмисники підчищають сліди і йдуть.