Вчора був банальний замовлення від постійного клієнта, замовлення які ми всі майстри любимо, простий зрозумілий: додати в ноут оперативки, SSD і встановити windows, ноут хороший потужний все зроблено швидко, але як і завжди попросили подивитися ще один девайс.

І приносять нам такий ноут:

Ноутбук HP Spectre x360 15 (Core i7-8750H, GTX 1050 Ti , 1 TB SSD, 4K)

Дуже красивий, тонкий, потужний, сенсорний екран 4K. Заявлена проблема не оновлюється windows 10, і пустує звук.

Починаємо з оновлення, на ноут стоїть версія win10(2004), а потрібна 20H2, йдемо на офіційний сайт майкрософт https://www.microsoft.com/ru-ru/software-download/windows10, качаємо там утиліту для оновлення, зазвичай це допомагає в 99% випадків.

І все йде добре, але на фінальному етапі раптом "помічник по оновленню" вимагає ввести ліцензійний ключ, це дивно адже, зазвичай він його сам підтягує з системи, але гаразд, запускаємо програму ShowKeyPlus, вона дозволяє цей ключ в системі подивитися і бачимо неполадки, що oem ключ в системі стоїть від windows 8 pro, також відрізняються installed key і original key, і жоден з цих ключів майкрософт не визнає як валідний/дійсний.

Починаємо спілкуватися з клієнтом і з'ясовується, що цей ноут вже встиг побувати в гарантійному ремонті з заміною материнської плати, а ліцензія windows та, що стояла при покупці якраз до материнської плати і була прив'язана і після заміни материнки була загублена, а сервісники не знайшли нічого краще як активувати систему якимось ключем зі своїх запасів зі старого windows 8.

Але це гаразд, проблему з оновленнями вирішили в ручному режимі, чищенням службових папок і через командний рядок, але осад залишився.

І вишенька на торті, це звичайно звук, то що з ним відбувається категорично незрозуміло, він просто як би гуляє від лівої до правої колонки, стаючи то голосніше, то тихіше, ми на початку подумали, що це якась версія об'ємного звуку або якесь програмне вирівнювання гучності або частот, але дивно що в навушниках такого немає, все чітко, як і в зовнішніх колонках, тільки на вбудованих.

Відключили всі поліпшують програми, знесли всі драйвера від звуку, видалили всі рідні програми HP мають відношення до звуку і найцікавіше, що після видалення драйверів, звук пропав, але невідомий пристрій в диспетчері завдань так і не з'явився і єдиним способом повернути звук, була установка рідного драйвера з сайту HP, разом з яким повернувся все той же дивний звук стає то голосніше то тихіше погуглили на англомовних форумах, загальна думка шлюб колонок несіть в сервіс розповіли про це Клієнту, але він відповів що знову 45 днів без ноута сидіти не готовий.

Ось така історія, купив клієнт топовий ноут майже за 47 т. грн. залишився на 45 днів без нього через заміну материнської плати, позбувся ліцензії на windows, ще й звук пустує, але сама система сервісного обслуговування така (в плані втраченого часу), що він готовий з цим змириться, аби не звертатися в сервіс знову.