Оцінюючи статистику, можна з упевненістю сказати, що більшість людей відмінно розбираються в принтерах і витратних матеріалів до них. Але все ж є і той відсоток, який сприймає принтер, як звичайний предмет побуту, наприклад, праска, яка працює, ну і добре, та навіть думки не виникає, що такий підхід може обернутися до значних витрат на діагностику і ремонт.
У цій статті ми розглянемо поради, щодо правильного вибору та експлуатації лазерних принтерів і витратних матеріалів до них.
Лазерний принтер - не дивлячись на відносно високу вартість, відрізняється особливо довгим терміном служби і низькою вартістю обслуговування.
Для тих, хто вибирає принтер для домашнього користування:
Купувати принтер з монохромним друком немає сенсу. Так як найчастіше ми роздруковуємо саме кольорові фото, красиві картинки і презентації, чб формат більше підійде для офісів, де основне завдання – друк текстів і документів. Тому краще робити вибір в сторону друкарського верстата з двома тонерами (чорними і кольоровими).
Витрати на заправку:
Ось тут і полягає основний плюс у виборі лазерного принтера, так як заправляти його доведеться не так часто через меншу витрату фарби на відміну від струменевого. Заправити тонер можна самостійним чином, до кожного принтера додається інструкція, але є великий шанс забруднити себе та речі, які знаходяться поруч, тому сервісний центр «Мегабайт» за найнижчими цінами в місті, готовий позбавити вас від цієї проблеми в терміновому порядку за адресою: м.Слов’янск, вулиця Банковська 56-оф.1
Ресурс тонера
Звертаючи увагу на цей пункт, уточніть у консультанта скільки сторінок друкує принтер, перш ніж його доведеться заправляти. Робіть упор від 1200 до 2000 сторінок. Звичайно, чим більше, тим краще!
Формат паперу
Хороші домашні лазерники підтримують такі формати: А4, А3. І ведуть друк на такому папері: глянець, плівка, конверти, матова, термотрансферна і так далі.
Інтерфейс
Сучасні принтери можуть приймати документи по різним каналам - дротовим і бездротовим. Це може бути як USB або Ethernet, так і Wi-Fi, Bluetooth, NFC. Краще звичайно вибирати принтер, який підтримує бездротовий інерфейс.
ПАМ'ЯТКА з продовження терміну експлуатації :
· Правильно встановлювати картриджі в принтер; не намагайтеся встановити картридж, не ознайомившись з інструкцією: пошкодити можна не тільки картридж, але і сам принтер; · Друкувати ч / б документи на монохромних принтерах і не друкувати ч / б документи на кольорових принтерах; так як при друку ч / б документа відбувається знос деталей всіх 4-х кольорових картриджів як при кольоровому друку; · Правильно витягувати зім'ятий папір; якщо папір застряг в принтері, можна її просто тягнути, напружившись (тим більше, витягати її з допомогою ножиць, лінійок тощо); правильний спосіб видалення паперу з принтера залежить від моделі апарату описано в керівництві користувача; краще всього звернутися до фахівця, відповідального за обслуговування апарату; · Стежити за вологістю і температурою повітря в приміщенні; тонер дуже складна субстанція і всі характеристики друку виробник описує, посилаючись на ідеальні умови (певна вологість і температура повітря); найпростіший зволожувач повітря може економити вам кілька десятків тисяч рублів на ремонті апарату; по статистиці – кількість поломок принтерів і картриджів виростає з настанням опалювального сезону; · Здійснювати регулярний профілактичний ремонт принтера( сервісне обслуговування); він завжди дешевше разових ремонтів за фактом (профілактика хвороб-завжди дешевше лікування); · Правильно розміщувати принтер в приміщенні; не рекомендується ставити принтер біля вікна або на підвіконня (пил, вологість і нестабільність температур негативно впливають на деталі принтера); крім того, принтер повинен стояти на рівній поверхні, трохи перевищує його площу (тому що якщо одна ніжка принтера з'їде з поверхні, зміниться навантаження на його окремі деталі); · Правильно поміщати чистий папір в принтер; в ідеалі, чистий папір, вийняту з пачки, перед приміщенням в принтер потрібно перегорнути (щоб уникнути «склеїлися» від статичної електрики листів); · Враховувати товщину і тип паперу для друку; друк на щільному папері, глянцевому, клейкою, на принтерах, не призначених для таких видів паперу, небезпечна для принтера; · Не використовувати для друку чернетки; прийнято вважати, що на чернетках друкувати економно, однак, це не зовсім так: Старий тонер чернетки може обсипатися і запектися на термоблоці принтера; економія на папері складе пару сотень рублів, а витрати на ремонт грубки принтера-кілька тисяч рублів; · Правильно реагувати на форс-мажори; при проникненні рідини або дрібних предметів в принтер, апарат потрібно висмикнути з розетки, «голосно кричати «Допоможіть!»"(викликати фахівця); · Стежити за тим, щоб скріпки, штрих, клей, скотч та ін.не потрапляли всередину принтера; за статистикою саме скріпка – головний ворог принтера; сюди ж відноситься правило: використовувати принтер за його прямим призначенням; не можна зберігати в лотках принтера сторонні предмети (печеньки, косметику і заначки до зарплати). |
·